2026.05.06 a legjobban integráló iskola
ELISMERŐ OKLEVÉL
Pestszentlőrinc-Pestszentimrei Felnőttek Általános Iskolája és Gimnáziuma számára, a 2025-2026-os tanévben a leghatékonyabb integráló Intézmény.
Az elért kimagasló eredményekért a Külső Pesti Tankerületi Központ motÍvációs juttatásban részesÍti az intézményt, melyet pedagógusok vagy diákoknak szervezett programok keretére érvényesÍthetnek.
Rábel Krisztina
tankerületi igazgató
dr. Nagyné Koczog Tünde
szakmai vezető
KÜLSŐ-PESTI
TANKERÜLETI
KÖZPONT
2026.06.05
https://photos.app.goo.gl/t2K6WjMJvd473YMD6
Pestszentlőrinc-Pestszentimrei Felnőttek Általános Iskolája és Gimnáziuma
IGAZGATÓ: DR. GRÜNVALD MÁRIA
1181 Budapest Kondor Béla Sétány 10.
VEZETŐI ÉVÉRTÉKELÉS
Iskolánkat 1946-ban alapÍtotta az akkori Kultusz Minisztérium. Az 550 fős intézményben a két (tavaszi, Őszi) vizsgaidőszakban mintegy 200 főt érettségiztetünk minden évben.
Az érettségi a felnőttek gimnáziumában nem csupán egy vizsga, hanem a társadalmi integráció egyik legfontosabb eszköze. Lehetőséget teremt arra, hogy azok is bekapcsolódjanak a munkaerőpiacba, a továbbtanulásba és a közösségi életbe, akik korábban valamilyen okból félbeszakÍtották tanulmányaikat. Az érettségi megszeerzése növeli az önbizalmat, erősÍti az egyéni felelősségvállalást és javÍtja az életminőséget. A felnőttoktatás támogató közössége segÍti a különböző élethelyzetből érkező tanulók együttműködését, elfogadását és társadalmi beilleszkedését. Az iskola Így nemcsak tudást ad, hanem második esélyt is biztosÍt.
Az érettségi a személyes fejlődés mellett hidat jelent a generációk, társadalmi csoportok és kultúrák között, hozzájárulva egy nyitottabb befogadóbb társadalom kialakulásához.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése